NÁŠ PŘÍBĚH

Krásný den, vítám vás na našem profilu. Schválně píšu našem i když ho budu spravovat sama, ale za názvem Květolístek se skrývá celá naše rodina - já, manžel i synek. Květolístek vznikl v roce 2018, kdy jsme s manželem vybírali doplňky na naši svatbu. Chtěli jsme, aby na nás při průchodu špalírem naši svatební hosté házeli něco pro štěstí. Je to tradice a na fotkách to vypadá hezky.

Náš obřad probíhal venku v pronajaté zahradě. Umělé okvětní lístky jsme nechtěli, snažíme se žít trošku v souladu s přírodou. Papírové vystřelovací konfety jsme také zavrhli. Obřad byl na trávě a nechtěli jsme pro další svatby nechat nepořádek. Rýži jsme také zamítli, nelíbila se nám představa rýže ve vlasech, výstřihu a kapsách a také jsme nechtěli ublížit ptáčkům, kterým prý nedělá rýže dobře v bříšku.

Na naší zahradě máme několik růžových keřů a tak nás napadlo, že si nasušíme vlastní přírodní okvětní plátky růží. Kornoutky na lístečky jsme motali ve volných chvilkách a stálo to za to! Ke kornoutkům s lístky, jsme svatebčanům přichystali ještě malé bublifuky a fotky i video vyšly skvěle. Po svatbě nás napadlo, že podobně smýšlejících, k přírodě nakloněných lidí bude víc a tak jsme nabídli lístečky i dalším nevěstám a pojmenovali jsme náš koníček KVĚTOLÍSTEK.

 

Květolístek jsou tedy hlavně vlastnoručně sbírané lístečky růží, které doma pomalu sušíme na sítech, která vyrobil manžel. S lístky manipulujeme opatrně, usušené jsou totiž křehké, snažíme se je nerozdrolit, aby zůstal zachovaný tvar okvětního plátku. Pomalým sušením zachováváme přirozenou barvu lístků a také příjemnou růžovou vůni. Okvětní lístky pro vás balíme do papírových sáčků, takže i u vás doma vydrží v temnu a suchu, až do vašeho svatebního dne. Spolu s lístky dodáváme i kornoutky, do kterých lístky vašim hostům připravíte třeba do nějakého košíčku nebo dřevěné bedýnky. Kornoutky motáme doma a vám je dodáme již složené. Vaším úkolem tedy bude pouze pověřit šikovnou družičku, aby nasypala lístečky do kornoutků a pak je připravila poblíž místa svatebního obřadu, tam už budou čekat na svoji chvíli. Družička je rozdá, než půjdete svatebním špalírem. 


Květolístek ale nejsou pouze lístečky, připravujeme také další dekorace a dárečky pro hosty. Dřevěné dekorace pro vás vyrábí manžel a dárečky jsou zase mojí zábavou.

 

Nabízíme dřevěné dekorace:

  • Kulatiny na dekorování svatební tabule/sladkého baru (přírodní i broušené) Kulatiny pod dort (přírodní i broušené)
  • Svícny na čajové svíčky - bříza, obroušené kostky
  • Stojánky na jmenovky
  • Podložky pod snubní prstýnky

 

Nabízíme dárkové balíčky pro svatební hosty (ale i pro jiné příležitosti, třeba jako drobné poděkování):

  • Vonné vosky z palmového, sojového a včelího vosku
  • Svíčky (i plovoucí) z palmového, sojového a včelího vosku